Georgina për Ronaldon në pankinë: Është turp që nuk mund të kënaqesh me lojtarin më të mirë në botë për 90 minuta

Georgina Rodriguez, e fejuara e Cristiano Ronaldos, ka komentuar se futbollisti i njohur nuk ishte në formacionin titullar të Portugalisë kundër Zvicrës, duke treguar se nuk e ka marrë lehtë.

Pas ndeshjes së Portugalisë kundër Koresë së Jugut dhe reagimit të zemëruar të Ronaldos për zëvendësimin, futbollisti mori një “përgjigje” nga menaxheri i tij Fernando Santos.
Gjegjësisht, emri i tij nuk ishte përfshirë në formacionin titullar për ndeshjen kundër Zvicrës, gjë që tani e ka komentuar e fejuara e Ronaldos, Georgina.

Ajo shkoi në rrjetet e saj sociale për të shprehur mbështetjen e saj për partnerin e saj, duke thënë se ishte turp që shikuesit në mbarë botën nuk mund të kënaqeshin duke parë Ronaldon nga fillimi në fund.

“Urime Portugalisë. Kur të 11 lojtarët kënduan himnin, të gjithë sytë ishin mbi ta. Ishte turp të mos kënaqesha me lojtarin më të mirë në botë për 90 minuta. Tifozët nuk pushuan së brohoriturit dhe të bërtiturat. emri yt”, ka shkruar Georgina duke etiketuar Ronaldon në foto.
Në fund ajo ka theksuar se shpreson që “Zoti dhe Fernando të vazhdojnë dorë për dore”.

Edhe pse ishte në pankinë, Ronaldo ishte sërish në qendër të vëmendjes dhe çdo lëvizje e tij ndiqej në mënyrë të veçantë. Nga ana tjetër, Georgina nuk ka kaluar pa u vënë re edhe kur ka mbërritur në stadium.

E veshur me një edicion elegant dhe pa tipare fansash, ajo mbërriti e shoqëruar nga asistentë të cilët me ndihmën e minireflektorëve e fotografuan për rrjetet sociale teksa ajo pozonte gati.

Portugalia eliminoi Zvicrën nga Kupa e Botës 6-1 dhe do të përballet me Marokun këtë të shtunë për një vend në gjysmëfinale.

Kategoritë
Sport