Georgina Rodriguez veshi një veshje të veçantë në Riad: Një shenjë respekti për nikoqirët

Georgina Rodriguez, e fejuara e Cristiano Ronaldos mori pjesë në prezantimin e tij në klubin e ri në Arabinë Saudite dhe për këtë rast vendosi të respektojë mikpritësit me veshjen e saj.

Georgina mbërriti në Riad e shoqëruar nga fëmijët e saj dhe të Cristianos dhe po zgjidhte një veshje të veçantë për paraqitjen e saj në eventin e shumëpritur.

Rodriguez u shfaq në Mrsool Park i veshur me një jakë të thjeshtë të zezë MaxMara dhe xhinse blu Elisabetta Franchi. Ajo kompletoi veshjen me një pjesë me të cilën tifozët e futbollit u njohën gjatë Kupës së Botës në Katar.

Ajo kishte veshur një abaya – një mantel tradicional arabe, dhe pjesa prej kadifeje-gështenjë është pjesë e koleksionit të markës Dollab Line nga Doha. Ajo e kompletoi look-un me vathët me shkëlqim Pasquale Bruni dhe një çantë ngjyrë rozë Hermes.
Kjo nuk është hera e parë që ajo vesh mantelin tradicional dhe më herët është shfaqur me të në një nga ndeshjet e Botërorit në Katar.

Dje, pas konferencës për shtyp të mbajtur me rastin e nënshkrimit të tij për Al Nassr, futbollisti i njohur portugez është pritur zyrtarisht në stadiumin e klubit saudit.

Tifozë të shumtë morën pjesë në këtë ngjarje për të mirëpritur heroin e tyre të ri dhe për t’i uruar mirëseardhjen në këtë klub saudit, të cilëve përfundimisht iu bashkua Georgina dhe fëmijët e tyre.

Kategoritë
Sport