Gerard Pique filmohet nga tifozët duke dëgjuar këngën e Shakirës në makinë pak javë pas ndarjes

Që kur çifti njoftoi ndarjen e tyre më katër qershor, Shakira dhe Pique janë kthyer sërish në qendër të vëmendjes së mediave.

Marrëdhënia mes lojtarit të Barcelonës dhe këngëtarit kolumbian mund të ketë përfunduar, por një video e futbollistit ka rindezur komentet në rrjetet sociale.

Qendërmbrojtësi po dëgjonte këngën “Invitable”’ nga ish-partnerja e tij, Shakira teksa po largohej nga terreni stërvitor i Barcelonës ku tifozët presin lojtarët në mënyrë që të bërë një foto, por ata në vend të kësaj realizun videon.

“Çfarë kënge e mrekullueshme”, bërtiti përdoruesi me emrin ‘Carmonaa.23’ i cili e ngarkoi videon në llogarinë e tij në TikTok, ku tashmë ka mbledhur më shumë se 4.5 milionë shikime dhe më shumë se 250,000 pëlqime.

Pique dukej serioz dhe i menduar, por surpriza erdhi kur fansat dëgjuan muzikën që ai dëgjonte në makinë, shkruan Marca.

Në fakt, ditët e fundit është bërë e qartë se Pique ka ndërprerë lidhjen me vajzën me të cilën dyshohet se po tradhtonte Shakiran dhe që përfundimisht çoi në prishjen e marrëdhënies së tyre.

Ka pasur gjithfarë thashetheme se Shakira po kalon një periudhë shumë të vështirë dhe po e shfrytëzon situatën për t’u mbështetur tek familja dhe miku i saj i ngushtë, Alejandri Sanz.

Shakira konfirmoi se çifti ishte ndarë në fillim të qershorit, pas thashethemeve që Pique kishte qenë i pabesë dhe kishte lënë shtëpinë e familjes.

“Na vjen keq të konfirmojmë se po ndahemi. Për mirëqenien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë kryesor, kërkojmë që të respektohet privatësia jonë. Faleminderit për mirëkuptimin”, tha Shakira në një deklaratë për ndarjen.

Çifti kishte qenë së bashku që nga viti 2010, kur ata filluan të takoheshin pas takimit në Madrid pak para se Pique të ndihmonte Spanjën të fitonte Kupën e Botës në Afrikën e Jugut atë verë. /

 

Kategoritë
LajmeVendi