Gjeti një dollar në tokë, amerikanes për pak i kushtoi jetën

Të gjesh para në rrugë konsiderohet fat, por jo për këtë amerikane që përgundoi në spital.

Gjithçka filloi kur ajo gjeti një kartëmonedhë një dollar në tokë. Renee Parson përfundoi në spital në rrezik për të vdekur.

Renee, burri dhe fëmijët e saj ishin në makinën e tyre kur u ndalën në një McDonald’s në Nashville për të përdorur tualetin.

“U ndalëm në McDonald’s dhe ndërsa kisha fëmijën tim tre muajsh në krahë dhe prisja që burri im të shkonte në tualet, pashë një kartëmonedhë dollarë në tokë. Nuk u mendova dy herë, u përkula dhe e mora. Duke parë përreth, mendova t’ia jepja një vajze të vogël që pashë.

Por në atë kohë burri im doli nga tualeti dhe unë e futa në xhep, e lashë ta mbante fëmijën dhe hyra në tualet. I lava duart, por nuk i thava. Dola dhe fillova të eci drejt makinës”, tregon Renee.

Ndërkohë nxora dollarin nga xhepi dhe e futa në xhepin e derës së makinës, duke i thënë burrit sa me fat isha që gjeta para. Më pas mora një pecetë për të fshirë duart, sepse kujtova se nuk duhet të marrim para nga toka, pasi njerëzit i fusnin në fentanil (drogë)”, vazhdoi të thoshte gruaja, por jo shumë kohë më pas filloi aventura e saj.

“U ndjeva sikur më goditën me tulla. Papritur ndjeva diçka të çuditshme në shpatulla dhe më zbriti shpejt në të gjithë trupin. I thashë burrit tim të më ndihmonte. E kapa nga dora dhe më pas trupi më mpihej plotësisht, mezi flisja dhe merrja frymë. Unë po luftoja të mos humbja vetëdijen pasi burri im po bërtiste dhe po përpiqej të më jepte ndihmën e parë”, shtoi Renee.

“Unë humba vetëdijen para se të shkonim në spital, por për fat të gjithë u përgjigjën shpejt. U deshën disa orë dhe disa ilaçe, por pas një kohe fillova të ndihesha disi normalisht. Kur oficeri i policisë erdhi të më denonconte, ai tha se një nga dy gjërat kishte ndodhur: ose kartmonedha ishte hedhur aksidentalisht dhe ishte përdorur për të prerë ose ruajtur drogë, ose e kishin lënë qëllimisht me substancën. Përzierja e duarve të mia të lagura dhe alkoolit nga pecetat e përziera në sistemin tim ky ilaç mund të më kushtonte jetën time. Zoti ka plane të tjera për mua, plani i tij ishte që unë të qëndroja këtu” , tregon ajo.

Kategoritë
BotaLajme