Gjithçka do të qartësohet së shpejti: Simpsons zbulojnë se si e “parashikuan të ardhmen”

Në episodin e ardhshëm të serialit të animuar, Simpsons më në fund do të zbulojnë se si ata “parashikojnë të ardhmen”.

Krijuar nga Matt Groening, seriali ka qenë në transmetim për më shumë se tre dekada, duke u transmetuar për herë të parë më 17 dhjetor 1989, duke e bërë atë serialin më të gjatë televiziv amerikan në kohën kryesore.

Nga parashikimi i krizës së kostos së jetesës në Mbretërinë e Bashkuar te Donald Trump si president i SHBA-së dhe madje edhe pandemia, shkrimtarët dinë qartë diçka që ne nuk e dimë, shkruan cdm.

Shkrimtari dhe producenti i serialit, Matt Selman, së fundmi tha për Deadline se episodi i ardhshëm i sezonit të 34-të do t’i zbulojë të gjitha.

“Ne kemi një tjetër episod koncepti të çmendur që shpjegon se si The Simpsons e dinë të ardhmen. Është një episod konceptual me shumë gjëra të çmendura në të, por shpjegon se si mund të parashikoj të ardhmen”, tha ai.

Duke folur se si pas gjithë kësaj kohe ekipi i produksionit arrin ta mbajë kaq të freskët serialin, Selman tha:

“Kjo është sfida jonë më e madhe krijuese, duke u siguruar që çdo episod të jetë unik dhe i veçantë dhe të ketë diçka të freskët për të thënë.

Kategoritë
BotaLajme