Gjithçka gati për “Der Klassiker”, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit më të madh gjerman mes Dortmundit dhe Bayern Munichut.

Momentalisht, Bayern Munich prin në renditjen tabelare me 31 pikë, një më pak se Dortmundi i cili pozicionohet i dyti.

Fituesi i këtij takimi do ta marrte primatin në tabelë, shkruan Gazeta Express.

Një plus për vendasit është rikthimi i Haaland si titullar.

Kategoritë
LajmeSport