Gjokoviç ashtu si Messi e “qortoi” argjentinasin që po e shikonte: Çfarë po shikon, budalla?

Tenisti serb Novak Djokovic ka postuar një video qesharake në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet duke iu drejtuar tenisit argjentinas Diego Schwartzman, i cili e shikonte në stilin e Lionel Messit.

Messi e quajti budalla sulmuesin holandez Wout Weghorst pas ndeshjes së Kupës së Botës, për shkak të tensioneve gjatë vetë ndeshjes, dhe megjithëse ishte shumë e neveritshme nga argjentinasi, Gjokoviç bëri një shaka të ngjashme në kurriz të Schwartzman.

Derisa ishin në palestër, Gjokoviç i tha Schwartzman-it, i cili e shikoi kalimthi: “Çfarë po shikon, budalla?”, pas së cilës të dy qeshën me zemër.

https://www.instagram.com/reel/CnUKN6Ch3jC/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c1b8df55-17f7-47c7-9fc9-625b4e562d73

Videoja u komentua nga shumë tenistë dhe u shpërnda nga vetë Schwartzman, i cili shtoi flamujt e Argjentinës dhe Serbisë së bashku me emoticonet e buzëqeshur dhe etiketoi Messin në histori.
Kujtojmë se Gjokoviç do të luajë kundër Roberto Carballes Baena në raundin e parë të Australian Open.

Kategoritë
Sport