Gratë i krahasuan me lopët, reklama skandaloze e një kompanie të qumështit

Kompania më e madhe e qumështit në Korenë e Jugut ka kërkuar falje për shfaqjen e grave si lopë në reklamën e saj. Në reklamën e egër, një burrë filmon në mënyrë të fshehtë gratë në një fushë. Pamjet me kamera të fshehura janë një temë e diskutueshme në vend.

Në një reklamë për Seoul Milk, kompania më e madhe e qumështit në Korenë e Jugut, një burrë filmon fshehurazi gratë në një fushë. Ndërkohë femrat kthehen në lopë.

Videoja, e cila mori një reagim të madh nga publiku, u hoq nga kanali i markës në YouTube, por reklama u bë virale në rrjetet sociale pasi përdoruesit e internetit e rifutën filmin në platformë.

Reklama fillon me imazhin e një burri që shëtit nëpër fshat me një aparat fotografik në dorë.

“Më në fund ishim në gjendje të kapnim imazhet e një momenti pastrimi të pastër,” thotë një burrë.

Kjo pasohet nga pamjet e burrit duke filmuar një grup grash të fshehura pas shkurreve, duke pirë nga një përrua dhe duke praktikuar joga.

Burri shkel aksidentalisht një degëz dhe tremb gratë dhe në këtë moment gratë kthehen në lopë.

“Ne i kërkojmë falje kujtdo që u ofendua nga reklama e qumështit që u shpërnda më 29 të muajit të kaluar,” tha kompania mëmë e Seoul Milk, Seoul Department Cooperative, në një deklaratë në faqen e saj të internetit./Gazetaere

Kategoritë
LajmeTë ndryshme