Gruaja e basketbollistit të NBA publikoi foto të tmerrshme: E lejova të linte trauma për fëmijët

Mychelle Johnson, bashkëshortja e basketbollistit të NBA, Miles Bridges, ka publikuar foto shqetësuese ku shfaqen lëndime të shumta që ajo pretendon se janë shkaktuar nga bashkëshorti i saj.

Anësori i Charlotte Hornets, Miles Bridges, u arrestua dy ditë më parë në Los Angeles dhe u akuzua për një krim. Dihej se bëhej fjalë për dhunë në familje, por nuk dihej saktësisht se për çfarë bëhej fjalë.
Megjithatë, bashkëshortja e Mychelle Johnson mori guximin e mjaftueshëm dhe publikoi foto të tmerrshme në profilin e saj në Instagram, duke treguar lëndime të shumta në trupin e saj.

Mychelle pretendon se ato u shkaktuan nga Miles Bridges dhe se ai i la fëmijët të traumatizuar për jetën.

“E urrej që ka ardhur deri këtu, por nuk mund të hesht më. Kam lejuar që dikush të më shkatërrojë shtëpinë, të më keqtrajojë në çdo mënyrë dhe të traumatizojë fëmijët e mi për jetën. Nuk kam asgjë për t’u vërtetuar njerëzve, por nuk do të lejojë që dikush që është i gatshëm të bëjë këto gjëra të tmerrshme të krijojë një imazh që nuk është i vërtetë. Nuk do të lejoj që njerëzit rreth tij të vazhdojnë të më heshtin dhe të gënjejnë për ta mbrojtur atë”, ka shkruar Mychelle.

https://www.instagram.com/p/CfdGh08jdvz/?utm_source=ig_embed&ig_rid=7b28d183-7128-4dec-92a2-df31551e70f0

Gruaja e yllit të NBA thotë se ka frikë për fëmijët dhe se dëshiron që të tilla të mos i ndodhin kurrë askujt.

“Është joetike, imorale dhe vërtet e sëmurë. Më dhemb zemrën sepse kam pasur gjithmonë shpresë. Sado e frikshme të jetë për mua, është koha të jem në këmbë për veten time. Hunda e thyer, kyçi i kyçit të dorës, këputja e daulleve të veshit, muskujt e këputur të qafës nga mbytje ndersa nuk kam fjetur dhe nje termet i keq.Nuk kam nevoje per simpati vetem nuk dua qe kjo ti ndodh askujt.Dua qe ky person me ne fund te marre ndihme, femijet e mi meritojne me te mire.Kjo situate dhemb. Më e rëndësishmja, kam frikë për fëmijët e mi që janë dëshmitarë të gjithçkaje. Ju lutemi respektoni privatësinë e familjes sime”, shtoi Mychelle.

Miles dhe Mychelle kanë dy fëmijë. Ndërkohë, basketbollisti pagoi 130 mijë dollarë garanci për t’u liruar.

Kategoritë
Sport