Gruaja e Bruce Willis ka shpërndarë një video 35-vjeçare: Frika nuk do ta ndalojë

Pasi u diagnostikua me afazi, familja e Bruce Willis përdor çdo moment për të kaluar me të. Bashkëshortja e tij, tashmë me një video 35-vjeçare, i ka kujtuar pse është ende e dashuruar me burrin e saj.

Emma Heming Willis ndau në Instagramin e saj një video të Bruce të vitit 1987 ku këndoi hitin “Under the Boardwalk” me The Temptations dhe me atë rast u kujtoi fansave një veçori të veçantë që e karakterizon aktorin.
“Motoja ime është mos lejoni që frika të të ndalojë. Pse? Sepse frika vazhdon të më ndalojë, kjo është një tjetër arsye pse u dashurova me burrin tim. Frika nuk e ndaloi kurrë”, ka shkruar ajo.

https://www.instagram.com/p/CexIKtfv7uR/?utm_source=ig_embed&ig_rid=be555420-6fe4-499b-8dc5-90d30bca342b

Heming më pas vazhdoi, “Dua të them, çfarë lloj besimi ju nevojitet për të kënduar me The Temptations? Mund të thoni çfarë të doni, por ky njeri ka qenë gjithmonë i shtyrë nga pasioni dhe kurrë nuk i ka lënë ithtarët ta ndalojnë, mirë, asgjë. Për këtë kam shumë respekt, dashuri dhe admirim për të. Shijojeni këtë këngë të vogël që më ngroh zemrën”.
Videoja ku këndon 32-vjeçari Bruce ka gëzuar fansat e tij, veçanërisht në momentet sfiduese për të dhe familjen e tij.

Heming, së bashku me ish-gruan e Willis, Demi Moore dhe vajzat e tyre Rumer, 33, Scout, 30 dhe Tallulah, 28, njoftuan në një njoftim të përbashkët në mars se Willis po tërhiqej nga bota e aktrimit, duke zbuluar diagnozën e tij.

Që atëherë, familja ka kaluar shumë kohë me të dhe ata i informojnë rregullisht fansat për luftën e Willis me afazinë – një gjendje që ndikon në aftësinë e një personi për të komunikuar.

Kategoritë
Të ndryshme