Gruaja e ish-deputetit ukrainas ka tentuar të nxjerrë nga vendi rreth 30 milionë dollarë

Mediat ukrainase raportojnë se bashkëshortja e ish-deputetit të shtetit, Igor Kotvitski, ka tentuar të nxjerrë nga Ukraina 28 milionë dollarë dhe 1.3 milionë euro.

Paratë u gjetën nga rojet kufitare hungareze dhe u detyruan t’i raportonin, njoftoi organizata mediatike Nexta.

Ajo u përpoq të largohej nga vendi përmes provincës së Transcarpathia./gazetaere

Kategoritë
BotaLajme