Gruaja e kapitenit brazilian ka postuar një video: Nuk ha, nuk flet… Thjesht shikon në hapësirë

BRAZIL është eliminuar nga Kupa e Botës nga Kroacia në çerekfinale. Favoriti i parë i Botërorit u vendos nga një ekzekutim më i keq i penalltive dhe shumë lojtarë u ndikuan shumë nga kjo. Prej ditësh Neymar postonte mesazhe dëshpëruese, ndaj bashkëkombasi Ronaldo i rekomandoi që të vizitonte një psikolog.

Dorëzimi goditi rëndë edhe kapitenin e kombëtares Thiago Silva (38). Gruaja e tij Isabelle da Silva postoi një video në të cilën bashkëshorti i saj Thiago shikon në hapësirë. Thiago Silva nuk flet, mezi ha asgjë dhe dëshiron të jetë vetëm.

“Ai është i tillë prej ditësh”

Isabelle pretendon se Thiago e ka humbur plotësisht ndjenjën e kohës dhe se ku ndodhet tani: “Ai është i tillë prej ditësh. Ai është vetëm, në heshtje. Kush e di se çfarë po mendon”, ka shkruar ajo në përshkrimin e videos në Twitter.

Thiago Silva luajti 117 ndeshje për kombëtaren braziliane dhe ky ishte shansi i tij i fundit në karrierë për të fituar Kupën e Botës. Ai së shpejti duhet të kthehet në Chelsea dhe të përfundojë sezonin me klubin londinez.

Kategoritë
Sport