Gruaja e sheikut të Katarit ka veshur një fustan 12-vjeçar në hapjen e Kupës së Botës, i cili mbart një simbolikë të veçantë.

Moza bint Nasser, bashkëshortja e ish-emirit të Katarit, Sheikh Hamad bin Khalifa Al Thani, në hapjen e Kupës së Botës në futboll ka veshur një fustan burgundy 12-vjeçar dhe i ka bashkangjitur një simbolikë të veçantë.

Moza (63) tërhoqi vëmendjen në hapje me një fustan Prada, të cilin e veshi për herë të parë në vitin 2010 kur vendi i saj aplikoi për të pritur Kupën e Botës.

Fustani ishte bërë me porosi nga shtëpia italiane e modës dhe ishte frymëzuar nga koleksioni i saj Pranverë/Verë 2007.

Fustanin në ngjyrë burgundy ajo e ka kombinuar me një shall në të njëjtën nuancë, ndërsa look-un e ka kompletuar me një karficë vezulluese dhe këmishë ngjyrë burgundy.
Moza njihet shpesh si një grua me stil të hollë dhe një nga zonjat e veshura më së miri në Lindjen e Mesme, prandaj ajo u emërua si një nga femrat më të veshura në botë në vitin 2015.

Ajo ndau foto të publikimit të saj të modës në hapje në Instagram dhe tha: “Ka ardhur koha. Është tani. Mirë se vini në Kupën e Botës FIFA Katar 2022.”
Në pamjet, ajo shihet duke pozuar me bashkëshortin e saj, Sheikh Hamad, ish-emirin e Katarit, dhe fëmijët e saj, Sheikh Hind bint Hamad dhe ish-trashëgimtarin Sheikh Jassim bin Hamad.

Kategoritë
Të ndryshme