Gruaja nga Nigjeria lind foshnjen në aeroplan gjatë fluturimit

Në aeroplanin që ka bërë fluturimin Stamboll-Manchester ka lindur një pasagjere nigeriane. Foshnja dhe nëna iu dorëzuan mjekëve pas uljes urgjente.

Një pasagjere nigeriane, një grua e quajtur Nweke Ifeoma, u dërgua në një seksion të përshtatshëm kur dhimbjet e saj u shtuan në fluturimin TK-1991 të Turkish Airlines (THY) për në Mançester.

Ndërsa ekuipazhi i kabinës filloi përgatitjet për lindjen, në aeroplan u bë njoftimi i mjekut. Gruaja shtatzënë solli në jetë një vajzë të shëndetshme me ndihmën e mjekëve dhe ekuipazheve të kabinës.

Sipas lajmeve të DHA; Pas prerjes së kordonit të foshnjës nga ekuipazhi i kabinës, avioni bëri një ulje emergjente në aeroportin e Vjenës.

Pas uljes së avionit në Vjenë, pasagjeri dhe foshnja, të cilët iu dorëzuan ekipeve mjekësore, u dërguan në spital.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme