Guardiol zbuloi vendndodhjen e maskës së tij të fytyrës nga Katari

Futbollisti kroat Joško Guardiol i ka dhuruar motrës së tij maskën e fytyrës që ka mbajtur gjatë Kupës së Botës në Katar dhe në rrjetet sociale është publikuar një foto e lezetshme ku shihet qeni i saj Zvonkec duke e “përvetësuar” këtë artikull.

Para Kupës së Botës në Katar, Guardiol mori një goditje të rëndë në kokë pas një përplasjeje me shokun e skuadrës Willi Orban, pas së cilës ai theu një kockë në fytyrën e tij dhe u detyrua të shikonte skuadrat më të mira të botës duke luajtur me maskë në fytyrë, e cila. shumë shpejt u bë i njohur për këtë lojtar.

Duke qenë se tashmë është rikuperuar plotësisht nga lëndimi i përmendur, për këtë maskë kanë shkruar për disa kohë mediat kroate dhe disa evropiane dhe kanë shtruar pyetjen se ku ka përfunduar maska ​​dhe të gjitha dilemat i ka zgjidhur vetë Guardioli me një postim në rrjetet sociale.

Madje, motra e Joshkos, Franka, ka bërë të ditur në profilin e saj se maska ​​është me të, por edhe se ka një pronar të ri. Gjegjësisht, ajo ka publikuar një fotografi të qenit Zvonkec me maskë në kokë, e cila në fund nuk u ka shpëtuar mediave të përmendura, të cilët menjëherë kanë bërë të ditur se çfarë ka ndodhur me maskën e këtij mbrojtësi kroat.

Pas kampionatit në Katar, Guardiol me të drejtë u cilësua si një nga lojtarët e rinj më të mirë në botë dhe nuk ka dyshim se do të ketë një betejë të madhe për nënshkrimin e tij gjatë merkatos së verës.

Mediat angleze më herët shkruanin se Manchester City do të bëjë gjithçka për ta sjellë këtë lojtar në radhët e veta, por në radhë qëndron edhe Real Madridi, i cili me kënaqësi do ta blejë këtë mbrojtës kroat. Me dy gjigantë të tillë në radhë, nuk ka dyshim se ai do të jetë shumë i kërkuar.

Kategoritë
Sport