Haxhiu për rastin e Nikçit: E kam parë videon, ndihem e shqetësuar

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka folur për rastin e sulmit seksual ndaj alpinistes Mrika Nikçi.

Haxhiu, për Klankosova.tv, tha se e ka parë videon e publikuar nga Nikçi, teksa shtoi se ka biseduar edhe me vetë atë dhe se ndihet mjaft e shqetësuar.

Tutje, Haxhiu tha se, në bazë të informacioneve që ajo ka, personi i dyshuar për rastin është arrestuar.

“Duhet sensibilizim i opinionit publik dhe institucionet ta kryejnë punën. Në bazë të informatave që i kam, personi i dyshuar është arrestuar”, është shprehur Haxhiu për Klankosova.tv.

Më tej, e para e Drejtësisë tha se si qeveri “planifikojmë që ata persona që janë të dënuar për vepra të tilla të mos kenë mundësi të punësohen nëpër institucione publike”.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi