Heroi i Realit nga minuta e 95-të u nokaut brutalisht, ai përfundoi në bar të gjakosur.

Reprezentuesi gjerman Antonio Rüdiger e shpëtoi Real Madridin nga humbja nga Shakhtar me gol në minutën e 95-të dhe me atë rast mori një goditje të fortë në kokë nga portieri kundërshtar dhe përfundoi i gjakosur.

Shakhtar kaloi në epërsi 1:0 falë golit të shënuar nga Zubkov në minutën e parë të pjesës së dytë dhe kur u duk se kampionët në fuqi të Evropës do të pësonin një disfatë shokuese, Rüdiger shpëtoi skuadrën spanjolle dhe i solli golin e barazimit.

Pas krosimit të Kroos, Rüdiger ishte më i larti në kërcim dhe arriti të arrinte topin para portierit kundërshtar Anatoli Trubin dhe ta dërgonte në rrjetë, por menjëherë pas kësaj ai pati një përplasje të dhunshme me të dhe ekipi mjekësor i Realit e ndihmuan. në fushë për disa minuta.

Ajo që nuk të vret të bën më të fortë. Jam mirë, faleminderit për të gjitha mesazhet”, ka thënë ky portier pas ndeshjes.

Deri në fund të ndeshjes, e cila u luajt deri në minutën e 101-të, rezultati nuk ndryshoi dhe Reali arriti në një pikë jashtëzakonisht të rëndësishme, veçanërisht duke e ditur se me një disfatë do të vinte në dyshim shumë kalimin në fazën eliminatore. Kështu, falë Rudigerit dhe golit për 1:1, nuk duhet të kenë shumë probleme në dy xhirot e fundit.

Klubi Mbretëror aktualisht ka 10 pikë të fituara, katër më shumë se Leipzig, i cili ka gjashtë dhe pesë pikë më shumë se Shakhtar, i cili ka mbetur në pozitën e tretë me pesë pikë.

 

Kategoritë
Sport