Historia e tre kumbarëve nga Cetinja: Njëri humbi gjithë familjen, tjetri jetën dhe i treti qëlloi një kriminel

Standardi malazez raporton historinë e tre kumbarëve nga masakra e djeshme në Cetinje. Njëri humbi familjen, tjetri jetën dhe i treti qëlloi një kriminel.

Njëri prej tyre është Millosh Martinovic. Pronari i tij Vuk Boriloviç vrau gruan e tij Natasha dhe dy djemtë e tyre 8 dhe 11 vjeç.

Siç shkruan Standard, Natasha ka luftuar me vrasësin, i cili fillimisht vrau njërin djalë, por ajo nuk arriti të mbrohej, kështu që ai e vrau atë dhe djalin tjetër, i cili po drekonte në tavolinën e kuzhinës.

Diku në ato momente Martinoviqi telefonoi gruan e tij. Ajo nuk i është përgjigjur, kështu që ai ka telefonuar kumbarin Mitra Mitroviq (37), duke i kërkuar që menjëherë të shkojë në banesën e tyre me qira dhe të kontrollojë se çfarë po ndodh.

Mitroviqi e bëri pa thënë asnjë fjalë. Në ndërkohë, Martinoviq ka marrë një telefonatë nga vrasësi, i cili i ka thënë se kishte vrarë gruan dhe djemtë e tij, raporton Index.hr.

Mitroviq, i cili së fundmi u martua dhe kishte një fëmijë, doli nga shtëpia në panik dhe i shqetësuar për familjen e kumbarit, shkoi në vendin e krimit duarbosh.

Siç shkruan Standard, atij nuk i interesonin paralajmërimet, shpresonte se do të mbërrinte për të shpëtuar kumbarët e tij. Por nuk pati mundësi as të kthehej në shtëpi, shumë shpejt u bë edhe vetë viktimë.

Ndonëse janë të njohur të vjetër dhe miq të familjes, Boriloviq nuk kishte mëshirë. Sapo është afruar në oborrin e shtëpisë ka qëlluar në drejtim të tij duke e goditur dhe duke e lënë të vdekur në vend.

I treti, Nenad Neno Kaluđerović, është njeriu i mirë i Mitroviqit. Standard shkruan se ai e ndali festën e përgjakshme duke qëlluar Boriloviçin dhe me siguri duke shpëtuar një jetë tjetër njeriu.

Kategoritë
LajmeRajoni