Humbi 27 milionë dollarë derisa po luante bixhoz në një transmetim live

Reperi kanadez Drake mori pjesë në transmetimet e lojërave të fatit të krijuara në platformën e transmetimit të drejtpërdrejtë Twitch. Reperi i njohur luajti kumar në TV live dhe humbi 27 milionë dollarë në vetëm një orë. Drake i bëri deklaratat në transmetimin pas lojërave të fatit.

Mësohet se këngëtari Drake, i cili doli në skenë në Festivalin Astroworld të mbajtur në Hjuston të SHBA-së, ku humbën jetën 9 persona nga rrëmuja, ka shkuar në argëtim pas tragjedisë.

Sipas raportit të Independent; Drake shpenzoi gati 1 milion dollarë në një klub striptizmi në Hjuston.

Në videon e shpërndarë nga DJ Akademiks, i cili thuhet se është mik i reperit, më 9 nëntor në llogarinë e tij në rrjetet sociale, shihet se shumë femra mbledhin para.

Kur videografja u kërkon grave që po numërojnë paratë të falënderojnë Drake, të gjitha përgjigjen duke thënë “Faleminderit Drake” njëzëri.Duket se llogaria e reperit në Instagram është etiketuar, duke treguar se në postimin ka qenë i pranishëm Drake, i cili është fshirë nga llogaria e klubit të natës, por më pas është publikuar nga The Sun.

“Kam kaluar ditët e fundit duke u përpjekur të pajtohem me këtë tragjedi shkatërruese”, ka shkruar reperi në llogarinë e tij në Instagram pas ngjarjeve të festivalit të mbajtur më 5 nëntor. Mendohet se Drake, i cili thuhet se është një nga të rregulltit e klubit të striptizit, ka shkuar në këtë ambient disa ditë para festivalit.Sipas lajmit në BBC; Një person i plagosur në koncert akuzoi reperin e famshëm Travis Scott dhe Drake se kanë nxitur turmën, duke kërkuar 1 milion dollarë dëmshpërblim.Në një padi të ngritur nga 23-vjeçari Kristian Paredes, Scott dhe Drake u akuzuan për “nxitje të trazirave dhe dhunës”, ndërsa kompania e vendit dhe argëtimit dyshohet se nuk ofronte shërbime të duhura të sigurisë dhe mjekësore.

Kategoria e lojërave të fatit, e cila ka filluar të rritet gradualisht në Twitch, preferohet nga shumë botues dhe shumica e botuesve sponsorizohen nga faqet e basteve. Reperi Drake, i cili transmetoi drejtpërdrejt në kanalin Twitch më 12 korrik, luajti kumar me reperin amerikan French Montana për 1 orë në Twitch.

Reperi Drake, i cili filloi transmetimin e tij të lojërave të fatit me një buxhet prej 27 milionë dollarësh, i shpenzoi të gjitha paratë për rreth një orë dhe e përfundoi transmetimin me një buxhet prej 2 mijë dollarësh. Duke arritur 230 mijë shikime gjatë gjithë transmetimit, Drake theu rekordin duke arritur 112 mijë shikuesit më të lartë menjëherë në Twitch.Duke falënderuar audiencën që erdhi në fund të transmetimit, Drake njoftoi se do t’i rikthehej transmetimeve të lojërave të fatit në Twitch pasi njoftoi audiencën French Montana, i cili ishte i ftuari i transmetimit të tij. Reperi Drake e përfundoi transmetimin live duke thënë: “Ky është transmetimi im i dytë, nuk kam fituar ende, por do ta bëj”.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme