Humbi shikimin dhe dora iu mpi, prezantuesja e lajmeve pëson arrest kardiak gjatë transmetimit

Një prezantuese e lajmeve në Tulsa, Oklahoma, pësoi një atak kardiak në momentin që ishte drejtpërdrejt duke transmetuar lajmet.

Sipas mediave vendase, Julie po jepte përditësimet më të fundit mbi planet e Muzeut Ajror dhe Hapësinor Tulsa për të parë përpjekjen e dytë të lëshimit të raketës Artemis I kur ajo filloi të kishte vështirësi në të folur.

Pasi u mundua për disa sekonda, ajo u tha shikuesve:

“Më falni, diçka po ndodh me mua këtë mëngjes”, më pas ia dorëzoi shfaqjen një meteorologu për një përditësim të motit ndërsa ekipi i prodhimit të 2 Neës Oklahoma thirri 911.

Pasi kaloi fundjavën duke u testuar dhe kontrolluar, Julie tha se mjekët besojnë se ajo kishte qenë shumë pranë një goditjetjeje kardiake.

Julie është në shtëpi dhe ndihet më mirë, teksa ka ndarë pjesë nga përvoja e saj dhe detaje nga ngjarja e së shtunës në profilin e saj në Facebook.

“Jam shumë e lumtur t’ju them se jam mirë. Ditët e fundit janë ende pak mister, por mjekët e mi besojnë se kam pasur fillimet e një goditjeje në zemër në transmetimin e drejtpërdrejtë të së shtunës në mëngjes.

Disa prej jush e dëshmuan atë vetë dhe më vjen shumë keq që ndodhi. Episodi dukej se kishte ardhur nga hiçi.

U ndjeva mirë para shfaqjes sonë. Megjithatë, gjatë disa minutave gjatë transmetimit tonë të lajmeve gjërat filluan të ndodhin.

Së pari, humba shikimin e pjesshëm në njërin sy. Pak më vonë dora dhe krahu m’u mpirë. Më pas, e dija se isha në telashe të mëdha kur goja ime nuk do të thoshte fjalët që ishin në ekran,” shkroi ajo.

Kategoritë
BotaLajme