İbrahim Tatlıses: Më qëlluan me armë dhe kur i hapa sytë në spital pranë meje ishte presidenti Erdogan

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan u takua me të rinjtë në Şanliurfa. Në program ka marrë pjesë edhe artisti i njohur İbrahim Tatlıses, i mbiquajtur “Imparator”. Këngëtari i njohur Ibrahim Tatlıses ka deklaruar se presidenti Erdogan nuk e ka lënë kurrë vetëm, sidomos me aksidentet që i kanë ndodhur dhe se është një person shumë besnik.

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan mori pjesë në programin “Takimet e Rinisë” të zhvilluar në Qendrën Kulturore İbrahim Tatlıses në lagjen Haliliye. Erdogan, i cili erdhi për të takuar të rinjtë me artistin İbrahim Tatlıses, shoqëroi këngën “Gulum BeNIM” në hapje të programit.

Tatlıses tha: “Si nuk e dua këtë presidentin tim. Më qëlluan, më ndodhi një aksident, hapa sytë, presidenti im që qëndronte pranë meje ishte kryeministri në atë kohë. Unë shkova në Gjermani. Ido ishte në telefon direkt me kryeministrin, ‘Si ishte, si shkoi operacioni?’ Shkova në Amerikë dhe përsëri Ido tha: “Presidenti po kërkon Presidentin.” Ai thotë: “Unë jam shumë i respektueshëm dhe i dashur për të”.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme