Ibrahim Tatlises për Erdogan: Unë jam me Presidentin tonë deri në frymën e fundit

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan mori pjesë në ceremoninë e hapjes kolektive të Unazës Veriperëndimore të Shanlıurfa, Ura Shtesë e Ujitjes me Pompa në Viranşehir Faza 1 dhe 2 e Udhës Abide dhe projekte të tjera të përfunduara në kryqëzimin Abide.

Në ceremoni mori pjesë edhe artisti i njohur nga Şanliurfa, İbrahim Tatlıses.

Duke marrë mikrofonin në dorë, Ibrahim Tatlıses iu drejtua qytetarëve: “Unë jam me Presidentin tonë deri në frymën e fundit. .” tha ai

Duke thënë se më vonë do t’i thoshte diçka Presidentit Erdogan, Tatlıses tha: “A jam miku yt? Ti je kurora e kokës sime” dhe këndoi këngën “Haydi Soyle” me shoqërimin e Presidentit Erdogan.

Kategoritë
BotaLajme