Ibrahimoviç e ka ndjekur finalen në shoqërinë e princit të Katarit, të gjithë flasin për reagimin e tij

Sulmuesi legjendar suedez Zlatan Ibrahimovic ishte ndër mysafirët më të njohur në stadiumin Lusail në finalen e Ligës së Kampionëve dhe tërhoqi vëmendjen pasi duket se nuk ishte i kënaqur me rezultatin e ndeshjes.

Në shoqërinë e mikut të tij të madh dhe ish-shokut të skuadrës, Paul Pogba, Ibrahimović ndoqi finalen në të cilën Argjentina fitoi kundër Francës pas 120 minutash dhe penalltive.

Së bashku me ta ishte edhe princi i Katarit, Jassim bin Hamad bin Khalifa Al Thani, ndërsa ata shoqëroheshin nga njeriu i parë i FIFA-s, Gianni Infantino dhe presidenti francez Emmanuel Macron.


Mirëpo, nuk u shkrua aq shumë për shoqërinë, sa për reagimet e Zlatan Ibrahimoviqit. Në disa fotografi, të cilat janë shfaqur në publik, shihet se Ibrahimović nuk ka mbetur i kënaqur.

Të gjithë janë të të njëjtit mendim, që është se Zlatan mbështeti Francën. Nuk është për t’u habitur sepse shumë futbollistë francezë janë miqtë e tij të mëdhenj, siç është Pogba i lartpërmendur.
“Zlatan donte që Franca të fitonte”, “Zlatan Ibrahimovic nuk duket i lumtur”, “Zlatan duket sikur ka investuar para për të fituar Francën”, janë disa nga komentet e fansave në rrjetet sociale.

Kategoritë
Sport