Ibrahimoviç kujtoi se si arriti nga një varkë e vogël në një jaht madhështor: Gjak, djersë dhe lot

Zlatan Ibrahimović po përgatitet të kthehet në fushë pas një dëmtimi të rëndë në një jaht të shtrenjtë dhe sulmuesi legjendar ka postuar foto fantastike në Instagram që ilustrojnë në mënyrë të përkryer gjithçka që ai ka arritur në karrierën e tij.

Ibra popullor ka kujtuar fëmijërinë e tij kur lundroi me një varkë të vogël si djalë dhe tani shijon një jaht spektakolar dhe luks.

Gjak, djersë dhe lot”, ka shkruar Ibra në përshkrimin e fotove të mëdha krahasuese, duke kujtuar se rruga drejt pasurisë dhe famës nuk ka qenë aspak e lehtë.

https://www.instagram.com/reel/ChfLKUhM_DF/?utm_source=ig_embed&ig_rid=15ad6fb3-af74-4932-ad36-8b3b5e5191f1

Suedezi, i cili tashmë është në dekadën e tij të pestë të jetës, iu nënshtrua një operacioni në maj dhe shpreson të kthehet në fushë sa më shpejt të jetë e mundur. Milani ka mposhtur 4:2 Udinesen në xhiron e parë të Serisë A, ndërsa sonte luan kundër Atalantës.
Sezonin e kaluar, Ibrahimović luajti 27 ndeshje në të cilat shënoi tetë dhe asistoi tre gola, dhe gjithsej shënoi 92 gola në 158 paraqitje me fanellën e Milanit.

Kategoritë
Sport