Ibrahimovic: Para Kupës së Botës, thashë Argjentina dhe Messi do ta fitojnë kupën

Zlatan Ibrahimovic bëri deklarata për Botërorin e zhvilluar në Katar dhe për Argjentinën që fitoi kampionatin.

Zlatan Ibrahimovic, i cili shfaqet në mesin e futbollistëve më të talentuar të futbollit botëror dhe bëri emër me egon e tij, bëri deklarata bie në sy për Botërorin 2022 të zhvilluar në Katar dhe të kompletuar me kampionatin e Argjentinës.

“Kam thënë se Argjentina dhe Messi do ta fitojnë kupën”
Zlatan Ibrahimovic, i cili së fundmi ka marrë lajme për pensionimin e tij, tha si më poshtë për Lionel Messin dhe Argjentinën:

“Para Kupës së Botës, thashë ‘Argjentina dhe Messi do ta fitojnë kupën’. Që Kupa e Botës në Katar të mbahet mend, Argjentina duhej të ishte kampione”.

Duke thënë se është i shqetësuar për futbollistët e tjerë argjentinas, Ibrahimovic vazhdoi fjalët e tij si më poshtë:

“Messi konsiderohet lojtari më i mirë në histori. Isha i sigurt se do ta fitonte Kupën e Botës. Mbappe do të fitojë një tjetër Botëror. Unë nuk jam i shqetësuar për të. Messi fitoi gjithçka dhe do të mbahet mend gjithmonë, por unë jam i shqetësuar për lojtarët e tjerë në Argjentinë. “Emra si Emiliano Martinez nuk do të fitojnë asgjë më shumë. Të flasësh si lojtar profesionist, është një shenjë se fiton vetëm një herë, nuk mund të fitosh përsëri. Nuk mund të fitosh në atë mënyrë.”

Kategoritë
LajmeSport