Icardi dhe Rashica vazhdojnë të qëndrojnë në Galatasaray

Performanca e Mauro Icardit dhe Milot Rachica, të cilët i janë bashkuar stafit në formë huazimi para sezonit, ka lumturuar drejtuesit.

E ardhmja e dyshes, e cila luajti një lojë të nivelit të lartë veçanërisht në ndeshjet e Beşiktaş dhe Başakşehir të luajtura para Kupës së Botës, ishte një çështje kurioziteti.

Drejtuesit kanë zhvilluar një takim me lojtarët për dy emrat për të cilët kanë ardhur shumë oferta.

Të dy lojtarët i kanë përcjellë drejtuesve se duan të vazhdojnë te Galatasaray.

Icardi është shumë i etur
Është raportuar se ylli argjentinas Mauro Icardi ishte veçanërisht i impresionuar nga qasja e treguar ndaj tij dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer për lojtarin që të qëndrojë në Galatasaray.

Gjithashtu u theksua se edhe Rashica dëshiron të vazhdojë në Galatasaray dhe është në pritje të pranimit të dëshmisë së saj.

Kategoritë
LajmeSport