Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në Aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava e ka pritur në aeroportin e Prishtinës, imamin e Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni dhe delegacionin shoqërues.

Bashkësia Islame këtë vizitë e konsideron të nivelit të lartë.

“Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava me bashkepuntorë priti në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” imamin e Qabesë dr. Abdullah Avad el-Xhuheni dhe delegacionin shoqërues”, ka shkruar BIK në njoftim.

 

Kategoritë
LajmeVendi