Infantino shpjegoi pse bëri selfie skandaloze në funeralin e Peles

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino shkaktoi një lloj skandali pasi u filmua duke buzëqeshur dhe duke bërë një foto me një tifoz pranë arkivolit të hapur të Peles, pas së cilës ai shkoi në Instagram për të shpjeguar lëvizjen e tij.

Italiani bëri të pamendueshmen, ndoshta pa e ditur se dikush mund të kapte momentin teksa pozonte me një fanse të buzëqeshur pranë arkivolit të Peles, e pasuar nga një ortek nishanesh në kurriz të tij.

“Isha i nderuar nga fakti që ish-shokët e skuadrës dhe familjarët e Peles donin një foto së bashku. Unë menjëherë rashë dakord. Ish-shoku i skuadrës së Peles më kërkoi të bëja një selfie, pasi ai nuk dinte si ta bënte këtë. Meqenëse doja vetëm të ndihmoja Mora telefonin në dorë dhe bëra një foto”, ka shkruar presidenti i FIFA-s në Instagram dhe ka shtuar:

“Shpresoj që ata që botuan apo thanë gjëra pa dije dhe kërkim informacioni të kenë nderin dhe guximin të pranojnë se kanë gabuar dhe të korrigjojnë atë që kanë thënë”, përfundoi Infantino.
Pele do të varroset sot në një ceremoni private në Varrezat Përkujtimore 14-katëshe të Ekumenicës.

Kategoritë
Sport