Ish-bukuroshja ukrainase e cila shkoi në luftë u martua në front

Ish-mbretëresha e bukurisë ukrainase Evgenia Prokopenko gjeti dashurinë në luftën që filloi pas pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Prokopenko, 35 vjeçarja, e cila u bashkua me ushtrinë për të luftuar kundër Rusisë në mars, u martua me shokun e tij në front.

Ish-mbretëresha e bukurisë e Ukrainës, Evgenia Prokopenko, iu bashkua ushtrisë së vendit të saj në mars për të luftuar kundër Rusisë.

Mirëpo, Prokopenko, e cila gjeti dashurinë në një mënyrë që nuk e priste, në llogarinë e saj në rrjetet sociale ndau foto nga dasma e saj, ku kishte veshur uniformën e ushtrisë dhe vello të bardhë.Në ditën e saj të parë në ushtri, ajo tha:

“Unë flas rrjedhshëm rusisht, por nuk e di gjuhën e Putinit. Nuk e di në cilën gjuhë mund të flasësh me të, sepse ai refuzon të kuptojë të gjitha gjuhët. nga të gjitha vendet e zhvilluara të botës. Unë nuk kam asgjë për t’i thënë atij, sepse ne duhet të veprojmë kundër Putinit, jo të flasim me të. Unë kam vetëm një plumb për të.” Prokopenko tha se pa miqtë dhe shokët e tij të vdisnin ndërsa ajo ishte në front, por gjithsesi arriti të mbante jetën.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme