Ish-futbollist i Crvena Zvezdas vrau ish-gruan e tij

Ish-futbollisti i Crvena Zvezdas, Bojan Rasoviq (47) është arrestuar nën dyshimin se mëngjesin e sotëm ka vrarë ish-bashkëshorten e tij Branka Petrovic, ndryshe presidente e MZ Herceg Novi.

Mediat vendase shkruajnë se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 06:00 në Herceg Novi, ku Rasoviq ka vrarë me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij Branka.

“I dyshuari është privuar nga liria”, ka konfirmuar OKC për Danin malazez.

Bojan Rasovic ishte një futbollist i suksesshëm dhe një kohë luajti për Crvena Zvezda, i cili ishte edhe klubi më i madh në karrierën e tij.

Mediat vendase shkruajnë se më shumë për rrethanat dhe arsyen e këtij akti do të dihen në ditët në vijim.

Siç merr vesh jozyrtarisht Dani malazez, ata të dy nuk ishin zyrtarisht të martuar dhe nuk kanë fëmijë së bashku.

Kategoritë
LajmeSport