Ish-lojtari i Barcelonës, Gabriel Milito, u përlesh me një koleg dhe përfundoi në polici.

Futbollisti i njohur Gabriel Milito doli në qendër të publikut argjentinas për shkak të incidentit që shkaktoi gjatë ndeshjes kundër Central Cordoba, ku u përlesh me ndihmës trajnerin kundërshtar.

Skuadra e tij Argentinos Juniors fitoi ndeshjen e sipërpërmendur të raundit të 6-të me rezultat 2:1, por e bëri këtë pa trajnerin Milito, i cili mori karton të kuq direkt në minutën e 38-të për ankim.

Përveç kësaj, ai u konfliktua me asistenten e kundërshtarit Facunda Garec, e cila gjithashtu u përjashtua nga kuti, e më pas konflikti vazhdoi në tunel dhe nga një përplasje verbale u kthye në një përplasje fizike.

Në video shihet se si në një moment ka pasur një shkëmbim goditjesh dhe në fund rojet e sigurisë kanë arritur të ndajnë me shumë vështirësi trajnerët luftarakë.

Për shkak të sjelljes së tij të dhunshme, Milito u ndalua dhe u dërgua në stacion me një automjet policie, ku dha një deklaratë. Pas kësaj, ai u lirua dhe u kthye në shtëpi me ekipin.

Gabriel Milito e filloi karrierën e tij të futbollit në 1997 në Independiente, pas së cilës u transferua në Zaragoza në 2003. Katër vite më vonë ai iu bashkua Barcelonës dhe e veshi fanellën e këtij klubi për katër sezone, pas së cilës e përfundoi karrierën në Independiente.

Për sa i përket karrierës së tij si trajner, ai fillimisht ka drejtuar ekipin rezervë të Independientes, e më pas Estudiantes, Independiente, O’Higgins dhe që nga viti 2021 është në stolin e Argentinos Juniors.

Kategoritë
Sport