Ja çfarë ndodh nëse lyeni saksitë e lules me Vicks

Dhimbje koke, kongjestion nazal, ngurtësi muskulore… Kremi Vicks është popullor prej vitesh me formulën e tij ilaç.

Vicks, i cili shëron dhimbjen falë përbërësve medicinale si vaji i kokosit, vaji i eukaliptit, terpentina, vazelina dhe timoli, ofron trajtim me avullim.

Kremi Vicks, i cili është braktisja e kabineteve të ilaçeve, tërheq vëmendjen me fushat e ndryshme të përdorimit si dhe është mbështetës në eliminimin e problemeve shëndetësore.

Lulet e shtëpisë, për të cilat kujdeseni si sytë tuaj, ndonjëherë shkaktojnë problem me mizën. Në raste të tilla, shtëpia është plot me miza të vogla. Mënyra për të hequr qafe mizat e luleve është shumë e thjeshtë.

Merrni kremin Vicks me gisht dhe aplikojeni në tenxheren e bimës suaj. Aroma e vajit të kamfurit dhe e mentolit në përmbajtjen e Vicks do t’i mbajë larg mushkonjat.

 

Kategoritë
LajmeTë ndryshme