Ja se me kë do luajnë ndeshjet e radhës Japonia dhe Spanja

Japonia dhe Spanja siguruan kulifikim të mëtutjeshëm në fazën e eliminimeve direkte, duke i lënë të mjaftueshme me pjesëmarrje në fazën e grupeve, Gjermaninë dhe Kosta Rikën.

Japonia u rendit përfundimisht e para në grupin E, ndërsa Spanja e dyta.

Këto dy kombëtare do të luajnë me Kroacinë dhe Marokun, të cilat po ashtu sot siguruan kualifikimin tutje.

Pasi Maroku u rendit i pari në grupin F, do luajë me vendin e dytë të grupit E, që i bie me Spanjën.

Ndërsa, vendi i dytë i grupit F, Kroacia, do të ndeshet me vendin e parë të grupit E, Japoninë, njofton Klankosova.tv.

Ndeshjet do të zhvillohen në këtë orar:

E martë, ora 16:00: Japoni – Kroaci

E martë, ora 16:00: Maroku – Spanja

Kategoritë
Sport