Ja si festohet kampionati në Argjentinë (Video)

Në FINALIN e edicionit të 22-të të kampionatit botëror në stadiumin Lusail, Argjentina mundi Francën pas një paraqitje më të mirë të penalltive. Pas dy shtesave rezultati ishte 3:3. Leo Messi dhe Angel Di Maria i dhanë epërsinë 2-0 Argjentinës në pjesën e parë, por Kylian Mbappe shënoi dy gola në fund për të fituar kohën shtesë.

Leo Messi dhe Angel Di Maria i dhanë epërsinë 2-0 Argjentinës në pjesën e parë, por Kylian Mbappe shënoi dy gola në fund për të fituar kohën shtesë. Messi shënoi golin e dytë në ndeshje për 3:2, por Mbappe e plotësoi hat-trickun e tij dhe e çoi ndeshjen në penallti, ku titulli iu dha Argjentinës nga gabimi i Tchouameni dhe Emma Martinez, e cila priti penalltinë e Comanës. Titulli i kampionit të botës festohet ashpër në të gjithë Argjentinën.

Kategoritë
Sport