James Rodriguez përjetoi poshtërimin më të madh në karrierën e tij: Ai luajti për Realin, por sot sapo arriti në fund

Futbollisti kolumbian James Rodriguez aktualisht po përjeton momentet më të vështira në karrierën e tij, të cilat shumë e parashikuan se do të ishin shumë më të mëdha se sa është.

Ai e nisi karrierën në vendlindje, e cila u pasua me një transferim në Evropë, pra në Porto, e cila ishte e para që njohu talentin e tij.

Kjo u pasua me kalimin në radhët e Monakos dhe epiteti i golashënuesit më të mirë të Botërorit të vitit 2014 e lancoi te Real Madridi i madh.

Si lojtar i huazuar, ai luajti për Bayernin, pas së cilës karriera e tij filloi një rënie të madhe.

Ai gjeti shpëtimin për karrierën e tij në Everton, por nuk bëri emër në Premiership, pas së cilës vendosi të provojë dorën në Al Rayyan të Katarit.

Ndalesa e tij e fundit ishte Olimpiakos grek, me të cilin ndërpreu kontratën, vetëm dy muaj para se të skadonte.

Kështu, kolumbiani e ka vënë veten në një situatë ku aktualisht është pa klub dhe nëse besohet në burime, aktualisht nuk ka asnjë ekip që është gati ta shohë atë në radhët e tyre gjatë verës.

Karriera e tij u shënua edhe nga shpërthime të shumta dhe dihet se James ishte një dashnor i madh i alkoolit dhe cigareve si dhe daljeve jashtë.

Kategoritë
Sport