Jeta e Dani Alves po shkatërrohet: Ndërsa është në burg, gruaja e tij u dëbua nga shtëpia dhe më e keqja nuk ka ardhur ende

Futbollisti i njohur brazilian Dani Alves aktualisht po kalon periudhën më të keqe të jetës së tij pasi ka tre muaj që ndodhet në burg për akuzat e përdhunimit dhe lajmi i keq për të nuk është në sy.

Gruaja aktuale e Alves, Joana Sanz, aktualisht po mbledh dokumentet dhe dëshiron të divorcohet sa më shpejt nga ai.

Marca spanjolle raporton se Sanz u dëbua nga shtëpia e Alves, të cilën e ndante me futbollistin e famshëm prej vitesh.

Dinora Santana, ish-gruaja dhe nëna e fëmijëve të Dani Alves, thuhet se ishte ajo që e informoi Sanz-in se duhej të largohej nga shtëpia e tij.

Përkatësisht, Sanz nuk ka dashur të nënshkruajë një deklaratë konfidencialiteti dhe paanshmërie dhe për këtë arsye nuk ka mundur të qëndrojë në shtëpinë që e konsideronte si shtëpi kaq gjatë. Ajo paketoi shpejt gjërat e saj dhe u largua nga shtëpia.

Shfaqja televizive spanjolle ‘Y Ahora Sonsoles’ zbuloi letrën emocionuese që Alves i shkroi gruas së tij.

“E dashura ime Joana, kaluam tetë vjet me shumë dashuri, respekt dhe kujdes të ndërsjellë. Vitet e fundit ishin veçanërisht të bukura me ty pranë meje. Ti dhe fëmijët e mi, Dani Filho dhe Victoria, jeni gjëja më e mirë që më ka ndodhur. në jetën time. Së bashku rritemi që kur u njohëm, që në minutën e parë filluam jetën tonë së bashku”, shkruan Alves në letër.

Ndërkohë Sanz ka hequr të gjitha fotot së bashku nga Instagrami, ndërsa profili i Alves është i mbushur me foto me bashkëshorten.

Në këtë letër ai ka prekur edhe një herë krimin për të cilin akuzohet dhe të cilin e refuzon me përbuzje.

“Më akuzojnë për gënjeshtra. Në jetën time udhëhiqem nga vlerat e dashurisë, respektit dhe përkushtimit. Vazhdoj të luftoj, si gjithmonë, me mbështetjen e atyre që janë pranë meje që duan t’i vërtetojnë pafajësinë time gjithë botën. Do të luftoj me dashurinë e pandalshme të fëmijëve të mi, prindërve dhe atyre që janë me mua. Së shpejti do t’i dëshmoj botës pafajësinë time”, thotë Alves në letrën e tij.

Ai pritet të dënohet së shpejti dhe nëse do t’u besohet burimeve të mirëinformuara, nuk ka gjasa që Alves të provojë pafajësinë e tij në këtë rast.

Futbollisti më trofetar në histori la gjurmë të pashlyeshme dhe në karrierën e tij të pasur luajti për Bahia, Sevilla, Barcelona, ​​Juventus, PSG, Sao Paulo dhe UNAM meksikan.

Ai luajti 126 ndeshje për kombëtaren braziliane dhe ishte anëtar i ekipit të Karaoke në Botërorin e fundit në Katar.

Kategoritë
Sport