Josep Borrell infektohet me Covid-19

Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josef Borrell, është infektuar me Covid-19.

Lajmin e ka bërë vet ai në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ku thotë se është në izolim, ndërsa shton se ndihet mirë.

“Jam testuar pozitiv për Covid-19. Në përputhje me rregullat dhe procedurat përkatëse, jam në izolim. Po ndihem mirë.”- shkruan ai. 

Kategoritë
BotaLajme