Juventusi po i jep katër milionë euro vetëm që të largohet nga klubi

Juventus është i gatshëm t’i paguajë Aaron Ramsey, 32, katër milionë euro për ta bindur atë të largohet nga klubi para se t’i skadojë kontrata. Mesfushori uellsian te Juventusi fiton rreth tetë milionë euro në sezon dhe është i lidhur me një kontratë me klubin deri më 30 qershor 2023.

Juventusi nuk ka llogaritur në të që nga fillimi i sezonit të kaluar, kështu që Ramsey i ka kaluar gjashtë muajt e mëparshëm në huazim te Glasgow Rangers. Klubi skocez nuk donte ta blinte dhe tani Ramsey paraqet një tepricë për Juventusin, por edhe një peshë financiare sepse për shkak të tij nuk mund të jetë aq aktiv në treg sa do të donte.

Ramsey erdhi në Juventus në vitin 2019 pasi i skadoi kontrata me Arsenalin dhe luajti 70 ndeshje për klubin në të gjitha garat. Ai nuk arriti të imponohej pas lëndimeve të shumta dhe tani në Juventus askush nuk po llogarisë tek ai. Ai nga ana tjetër nuk dëshiron të shkojë në një klub tjetër sepse asnjë blerës potencial nuk dëshiron ta paguajë aq sa Juventusi.

Kategoritë
Sport