Ka ndërruar jetë nëna e trajnerit turk Fatih Terim

Nuriye Terim, e cila prej disa kohësh për shkak të sëmundjes po merrej me kujdesin shtëpiak, ka ndërruar jetë në mëngjes.

Mësohet se trupi i Terimit, i cili u dërgua në morgun e një spitali privat të qytetit, do të varroset nesër pranë varrit të bashkëshortes së tij Talat Terimit.

Nga ana tjetër, Fatih Terim u zhvendos në Adana për të pranuar ngushëllimet e tij dhe për të marrë pjesë në varrim.

Babai i Fatih Terimit, Talat Terim, vdiq më 6 shkurt 2019 në moshën 95-vjeçare.

 

Kategoritë
LajmeTë ndryshme