Kadrijaj për vizat: Është edhe një procedurë tash, faza e parë kaloi

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, e ftuar në “Frontal” në T7, tha se kriteret për liberalizimin e vizave janë plotësuar në vitin 2018, por sipas saj Qeveria Kurti spo bën asgjë dhe po ia atribuon meritat vetës.

Deputetja Kadrijaj, tha se tash për liberalizimin e vizave është edhe një procedurë por beson se më në këtë drejtim s’do të ketë sfida.

“Është edhe një procedurë tash, po megjithatë kaloi faza e parë, besoj sdo të ketë sfida në këtë drejtim”.

“Kushtet janë plotësuar në vitin 2018, e din edhe Lëvizja Vertëvendosj, por duke mos bërë asgjë në qeverisje po mundohen me ia atribu një sukses të tillë qeverisjes së Albin Kurtit. Krimin dhe korrupsionin nuk e lufton Qeveria. Albin Kurti në vend se mi stimulu prokurorët dhe gjyqtarët, ky me një vendim arbitrar ia ka ulë pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve”, u shpreh ajo.

Ajo tha se Kurti i ka lënduar raportet me aleatët ndërkombëtarë për situatën e krijuar në veri për çështjen e targave.

Kategoritë
LajmeVendi