Kamera e trupit u provua në ndeshjen miqësore mes klubeve të Këlnit dhe Milanit (Video)

Kamera e trupit, e cila u provua në ndeshjen miqësore mes klubeve të Këlnit dhe Milanit, tërhoqi vëmendje të madhe në rrjetet sociale.

Për të matur reagimet e teleshikuesve në futboll dhe për të pasuruar kënaqësinë e shikimit në ekran, futbollistëve u vendosën për herë të parë kamera trupore.

Aksion futbolli me kamerë trupi

Një përpjekje novatore në emër të transmetimit të futbollit është bërë në ndeshjen miqësore të luajtur me emrin “Telekom Cup” në stadiumin RheinEnergie në Këln të Gjermanisë.

Televizioni italian Sportitalia ka shpërndarë pamjet e regjistruara me kamerën e aksionit.

Pamjet, të cilat dhanë mundësinë për të parë ndeshjen nga sytë e futbollistit, tërhoqën vëmendjen në rrjetet sociale.

Kategoritë
Sport