Kamerat e vëzhgimit shkatërruan gënjeshtrat e Alvesit, spanjollët përshkruan në detaje aktin e urryer të përdhunimit

Futbollisti brazilian Dani Alves është arrestuar për ndryshimin e deklaratës disa herë pasi akuzohet për përdhunim të një vajze, ndërsa mediat spanjolle dhe braziliane kanë publikuar detaje të reja për rastin e këtij krimi të rëndë.

Alves fillimisht tha se mes tij dhe vajzës nuk ka ndodhur asgjë dhe se nuk e njihte fare, ndërsa pasi u arrestua pas një deklarate në polici, dha dy deklarata të reja, të ndryshme.

Së pari ka deklaruar se vajzën e ka gjetur në tualetin e pjesës VIP të klubit rastësisht dhe se nuk ka pasur asnjë kontakt mes tyre, ndërsa në të dytën, pasi janë shfaqur videot, ka treguar se ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzë në tualetin e klubit me pëlqimin e saj.
Pamjet e kamerave të vëzhgimit janë prova kryesore në hetim, pasi tregojnë se braziliani dhe viktima e sulmit kanë qenë në tualet në të njëjtën kohë, për 15 minuta, shkruan Spanish Periodico.

“Në klub, ai e kapi fort krahun dhe i kërkoi asaj t’i kapte me bigëzim. Ai e bëri këtë dy herë, pavarësisht se ajo i rezistoi. Më pas Alves e kapi krahun dhe e tërhoqi zvarrë në tualet. Prej aty ajo u përpoq të ikte, por Alves mbylli Viktima deklaroi se Alves e ngriti fustanin, i kërkoi të thoshte se ishte “kurva e vogël” e tij dhe e detyroi të ulej sipër tij. Më pas ai e goditi me shuplakë, e hodhi në dysheme dhe e depërtoi deri sa ejakuloi. Më pas i tha të priste derisa të dilte nga tualeti”, pohon Periodico nga burimet e saj.

Për kujtesë, Alves përballet me një dënim me burg nga 4 deri në 12 vjet nëse shpallet fajtor në gjyq.

Kategoritë
Sport