Kancelari Scholz mund ta anulojë vizitën në Serbi nëse e viziton Lavrov, e pranoi Vucic

Presidenti i Serbisë, Aleksanda Vucic, ka deklaruar se është ndërlikuar situata përreth vizitës së kryediplomatit rus Sergei Lavrov në Beograd me 7 qershor. Vucic e pranoi se ka mundësi që Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, edhe mund ta anuloj vizitën në Serbi, transmeton Gazeta Metro.

Presidenti serb Vucic iu përgjigj pyetjes së televizionit serb Pink nëse dikush në Bratislavë e kishte pyetur rreth vizitës së Sergei Lavrov në Beograd dhe nëse po ndërlikohet situata me ardhjen e tij.

Kategoritë
LajmeRajoni