Kaos në ndeshjen e Kupës së Gjermanisë: Tifozët për pak sa nuk rrëzuan tribunat dhe u përleshën me njëri-tjetrin

Ndeshja çerekfinale e Kupës së Gjermanisë pati edhe pjesën e tretë, e cila u mbështet nga tifozët e Shtutgartit që krijuan kaos në fund të ndeshjes.

Skuadra e tyre e futbollit festoi në rrugë në Nuremberg me rezultat 1:0 dhe kështu kaloi në gjysmëfinale të kësaj gare.

Është një sukses i madh për skuadrën nga jugu i Gjermanisë, duke pasur parasysh që këtë sezon nuk po kalojnë mirë në Bundesligë.

Ata aktualisht zënë pozitën e fundit, të 18-ën me vetëm 20 pikë dhe mund të luajnë shumë lehtë në Cvajta vitin e ardhshëm.

Por në Kupën e Gjermanisë, është një histori krejtësisht tjetër. Në krahët e tifozëve të mëdhenj, ata kaluan në gjysmëfinale, ku i presin Leipzig, Freiburg dhe Eintracht.
Megjithatë, tifozët e tyre i kanë vënë njollë suksesit të kësaj skuadre.

Pamjet në mediat sociale tregojnë se tribuna luhatet fjalë për fjalë ndërsa tifozët e largët kërcejnë dhe festojnë.

Në video mund të shihni edhe sesi pjesë të tribunës së stadiumit Max-Morlock bien nën presionin e madh të disa mijëra tifozëve.
Në fund të ndeshjes tifozët e Shtutgartit sulmuan fizikisht tifozët e vendasve dhe fatmirësisht reagimi i shpejtë i policisë ndaloi një përshkallëzim më të madh të konfliktit.

Kategoritë
Sport