Kaos pas derbit: Richarlison sulmoi portierin e Arsenalit, tifozi i Tottenhamit e gjuajti me shkelm

Pas derbit të nxehtë të Londrës së Veriut midis Tottenhamit dhe Arsenalit, ne pamë kaos të vërtetë dhe përballja në fushë u ngrit pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit.

Sapo Craig Pawson shënoi fundin e lojës, e cila u mbyll me rezultatin 0:2 në favor të Arsenalit, pati një konflikt. Aktorët ishin sulmuesi i Tottenhamit, Richarlison dhe portieri i Arsenalit, Aaron Ramsdale.

Ramsdale inicioi skenat që pasuan. Teksa e mbante topin në krahë para përfundimit të lojës, Ramsdale qeshi në fytyrën e Richarlison dhe e hodhi atë, pas së cilës braziliani gjithnjë temperament reagoi shpejt. Pasi portieri i Arsenalit e provokoi atë, Richarlison u hodh mbi Ramsdale dhe e largoi atë. Por konflikti nuk u ndal me kaq.

Ramsdale u tërhoq zvarrë nga shokët e tij në shtyllë, ku një tifoz vrapoi nga tribuna dhe e goditi me shkelm në shpinë. Pa dyshim që tifozi do të dënohet rëndë për këtë dhe ndoshta nuk do t’i shohë ndeshjet për një kohë të gjatë, duke ditur rregullat strikte në Angli.
Pastaj pati kaos të plotë. Sigurisht që nuk mund të kalonte pa luftëtarin Granit Xhaka, të cilin trajneri Mikel Arteta mezi e ndau nga ai për të mos dëmtuar klubin e tij.

Kujtojmë se Arsenali ka arritur një fitore të madhe, me të cilën ka fituar tetë pikë ndaj Manchester Cityt, me golat në pjesën e parë.

Kategoritë
Sport