Këto janë inicialet dhe mosha e të vrarit në Baks të Skenderajt

Një person ka vdekur pas të shtënave me armë zjarri në fshatin Baks të Komunës së Skenderajt.

Gazeta Express nga burime të sigurta merr vesh se eskalimi i situatës që erdhi deri tek vrasja ishte një konflikt që kishin mes vete. Ata ishin kusheri mes vete.

I vrarë ka mbetur B.M, 47 vjeçar.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës së Jugut, Fexhrije Pllana, e cila tha se se nga të shtënat me armë zjarri janë plagosur tre persona, ku njëri nga ta nuk arriti që t’u mbijetojë plagëve të marra.

Ngjarja është raportuar në Polici rreth orës 19:04.

Sipas saj, dy të plagosurit tjerë janë jashtë rrezikut për jetë dhe janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Kategoritë
LajmeVendi