KFOR reagon pasi një pjesëtar i tyre vdiq si pasojë e infarktit

Angelo Michele Ristuccia, komandant i KFOR’it ka shprehur ngushëlimë për vdekjen e një pjesëtari të KFOR’it në Kosovë.

Ai vdiq në Brezovicë si pasojë e një infarkti. Me nacionalitet ishte polak.

”Me zemr të rënduar ju njoftojmë se dje nga shkaqe natyrale vdiq një pjesëtar ushtarak i misionit të KFOR-it të drejtuar nga NATO”.

“Në emër të të gjithë ushtarëve të KFOR-it të NATO-s shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta. Zemra ime është për familjet dhe miqtë e ushtarit të ndjerë dhe për të gjithë kontingjentin polak të dislokuar në Kosovë. NATO vajton humbjen e një ushtari dhe ne jemi këtu për të mbështetur të dashurit dhe miqtë e tij. Bashkëluftëtarët, marinarët dhe avionët e tij vazhdojnë misionin e tyre të guximshëm të mandatuar nga OKB”, thuhet në deklaratën e gjeneralmajorit, Angelo Michele Ristuccia.

Kategoritë
LajmeVendi