KFOR’i bën ushtrime serioze, publikohet video ku shihen qitjet me mitralozë

Në faqen zyrtare të KFOR-it, është publikuar një video, me të cilën njoftojnë se kanë kryer praktikë të gjuajtjes së  zjarrit, me automjeteve të blinduara ushtarake.

KFOR njofton se gjatë ushtrimit ata kryen qitje statike dhe lëvizëse, transmeton Gazeta Express.

“Aftësia për të manovruar, nën armatim, në mënyrë efektive, është thelbësore dhe kjo u mundëson njësive të KFOR-it të sigurojnë një mjedis të sigurt dhe të sigurt”, thuhet në postimin e KFOR-it, të shoqëruar me pamje nga ushtrimi për të cilin njoftojnë se e kanë kryer.

Kategoritë
BotaLajme