Kjo është gjendja e punëtorëve të Mabetex që punojnë në Kazakistan

Kaosi në Kazakistan vazhdon. E si pasojë e kësaj ka probleme me internet.

Mabetex Group përmes një komunikate për media ka njoftuar për gjendjen e punëtorëve nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të kësaj kompanie nga cilët punojnë në Kazakistan.

Në njoftim thuhet se të gjithë punëtorët janë mirë dhe në gjendje të sigurtë në ambientet ku jetojnë

“Presidenti i Grupit Mabetex, z. Afrim Pacolli eshte ne kontakt te vazhdueshem me perfaqesuesit e kompanise atje dhe konfirmon qe situata tashme eshte me e qete dhe nuk ka vend per panik dhe shqetesim”.

Kategoritë
BotaLajme