Klubi i Ronaldos objekt talljeje për “falsifikimin” e numrit të titujve të fituar

Euforia e madhe ka lindur mes tifozëve të Al-Nassr pas ardhjes së sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo dhe duket se edhe vetë klubi nuk ka qenë imun ndaj saj.

Gjegjësisht, në përshkrimin e profilit të klubit në Instagram thuhet se ata kanë fituar gjithsej 17 tituj të ligës, por ndryshe pretendojnë Transfermarkt dhe Wikipedia.

Në historinë e tyre, sipas të dhënave të tyre, ata arritën gjithsej vetëm nëntë tituj kampion.

Është vënë re edhe nga përdorues të shumtë të rrjeteve sociale të cilët talleshin me përvetësimin e titujve të tyre.

Meqë ra fjala, Al-Nassr është gati për kampanjën për titullin e Premierligës saudite, në tabelën e së cilës ata tashmë kryesojnë pas 12 xhirove dhe 29 pikëve të fituara.
Al-Nassr mundi 2:0 Al Tai në raundin e fundit dhe të dy golat i shënoi braziliani Anderson Talisca, golashënuesi më i mirë i skuadrës.

Në raundin e radhës, ata vizitojnë Al Shababin dhe të gjithë mezi presin debutimin e Ronaldos, i cili tashmë ka pritur një pritje madhështore në Riad.

Kategoritë
Sport